Adapazarı Korucuk Mahallesi'nin Sorunları

Adapazarı Korucuk Mahallesi'nin Sorunları

Birkaç gün önce Facebook sayfamızda bir anket açtığımızı belirtmiştik. Yeterli bir katılım olmasa da  anket sonuçlarını açıkladık. Ankete göre Korucuk Mahallesi'nin sorunları,ihtiyaçları; oranlarına göre şu şekilde sıralanıyor.

  • Ulaşım sorunları
  • Korucuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinin açılması ihtiyacı
  • Polis Noktası ihtiyacı
  • Kapalı pazar yeri ihtiyacı
  • Banka ATMleri ihtiyacıKişisel görüşüm olarak; ulaşım sorunu büyütülecek kadar yok. Tabi bu benim ikamet ettiğim muhit ile alakalı olabilir.Korucuk'un diğer bölgeleri için aynı şey söylenemeyebilir. Belediye otobüsleri gayet rahat ve konforlu. Ancak sefer saatleri arasında zaman farkı biraz daha düşürülebilir.

Polis noktası ihtiyacına gelecek olursak; polis noktası ihtiyacı gerçekten var. Keza Camili ve Karaman mahallelerinde polis noktaları var. Yeni yapılan konutlar ile birlikte Korucuk Mahallesi'nin nüfusu ortalama iki bin kişi daha artacaktır.  Herhangi bir asayiş olayına uzaktan gelecek bir polis ekibinin müdahale süresi ile yakında bulunan bir polis ekibinin müdahale süresi mutlaka farklı olur. Tüm bu sebeplerden dolayı Korucuk Mahallesi'nde de polis noktası olmalıdır.

0 yorum:

Yorum Gönder